• slide
  • SONY DSC

95. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Krusičanech

Fotky byly nahrány: 27. 7. 2019 Štítky: hasiči a obec
Ve dnech 28. – 29. června proběhly oslavy 95. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Krusičanech.
K dnešnímu dni má sbor 54 členů. Akce se stala příležitostí k setkání členů hasičského sboru s místními  obyvateli a pozvanými rodáky.
Dvoudenní oslavy byla zahájeny slavnostním odhalením nového pomníku vytvořeného sochařem Romanem Lutzem na počest krusičanských mužů – legionářů, kteří se účastnili bojů první světové války v Rusku, Itálii a Francii. Zástupce Československé obce legionářů připravil zajímavou přednášku o historii Československé legie v letech 1914-1920, ve které zmínil osudy krusičanských mužů, jimž je nový památník věnován.
V hasičské zbrojnici byla po oba dny instalována výstava fotografií z bohaté historie sboru a expozice Československé obce legionářské. Páteční večer zakončila v obecním domku dechová hudba Týnečanka.
V sobotu pokračovaly oslavy závody v tradičních i netradičních disciplínách, kterých se účastnili dobrovolní hasiči z okolních obcí, k vidění byly i ukázky historické a soudobé hasičské techniky. Pro dětské návštěvníky byl připraven skácí hrad, výtvarný koutek, včetně malování na obličej a možnost prohlédnout si vozidla profesionálních hasičů. Zpestřením celého programu byla i přítomnost závodního kamionu Martina Macíka účastníka rallye Dakar a řady motocyklových veteránů nejen značky JAWA. Sobotní atmosféru doplnila během dne opět Týnečanka a večer zahrála k tanci skupina CODA. Na organizaci celé akce se podílel sbor dobrovolných hasičů za finanční podpory Města Týnec nad Sázavou a Pivovaru Ferdinad, s.r.o. Poděkování  patří všem dobrovolnicím a dobrovolníkům, kteří napomohli úspěchu povedené oslavy a v neposlední řadě též zastupcům Československé obce legionářské.
Autor textu a fotografií: Jolana Amazouz Moravcová, Krusičany