Netvořické náměstí a přilehlé ulice obsadí již tuto sobotu nejen kolotoče a další pouťové aktrakce, ale můžete se těšit i na každoroční jarmark na zahradě u sokolovny, který pořádá Spolek rodáků a přátel muzea v Netvořicích.

Spolek Kolna uspořodá letos svoje jubilejni desáté Nevořické dvorky ve stylu prvorepublikového jarmarku. Večerní zábava bude v sobotu od 21 hodin patřit diskotéce Kissmánie a v neděli zahraje již od 18:30 hodin na zahradě u sokolovny benešovská kapela KEKS .

„Netvořická pouť 2016, to jsou kolotoče, zábava a sobotní večer V režii Rádia Kiss Jižní Čechy. Za mixem se objevý Dj Basslicker, největší hvězda rádia Kiss JC,a stálice Adéla Jirkalová, která na rádiu vysíla již od roku 2006.
Tak doraž i ty na Netvořickou pouť! Svez se na kolotoči, vystřel pár ruží a večer na Kissmanii 2016!!!!!“
  těmito slovy zvou všechny organizátoři na sobotní večerní diskotéku. Připraveni budou nejen moderátoři rádia Kiss Jižní Čechy Dj Basslicker a Adéla Jirkalová, ale i akční drinky po celou noc. Vstup je 80 Kč.

Spolek KOLNA  pořádá letos opět Netvořické  dvorky, tato akce slaví letos své první kulatiny – již podesáté totiž netvořický spolek KOLNA pořádá řemeslný jarmark, který proběhne v neděli 21. srpna.

Opět vás čekají stánky, ve kterých budou nabízet své zboží čeští řemeslníci, potěší vás jazzová kapela, kavárnička, dobový fotoateliér i divadlo pro děti. Přijďte si pochutnat na chlebu se sádlem, kyselých okurkách, pouťových koláčcích a tradičně vynikajícím občerstvením z grilu. Kupte si u nás med a originální medové perníčky, košíkářské zboží, keramiku a další řemeslné výrobky! K chuti vám jistě přijde také pivo Ferdinand, limonáda a nanuky, prodávané naším zmrzlinářem přímo z jeho pojízdného stánku.

Připraveny budou i řemeslné dílničky, v nichž si dospělí i děti mohou vyzkoušet práci s keramikou a se sklem, a spousta dalších atrakcí. Ke zhlédnutí bude výstava dobového tisku z 21. srpna 1968 a několik vozidel–veteránů, připomínajících 48. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa, která potlačila nadějné Pražské jaro. Sedm dnů tohoto vojenského převratu vám připomene tematická výstava na dvorku u Vachů.

V divadelní kavárničce u Kočky za komínem  si můžete prohlédnout sbírku knoflíků z různých materiálů. Jako každý rok proběhnou i letos dvě losování vítacích lístků o zajímavé ceny.

Přijďte se podívat a užít si atmosféry Netvořických pouťových dvorků do Netvořic, ke Kočce za komínem, Pražská 13 a na protější dvorek k Vachům, Ke Hřbitovu 8. Brány dvorků vás uvítají v 9.00 a zůstanou pro vás otevřené až do 17.00 hodin. Na Vaši návštěvu se těší výbor spolku KOLNA a všichni, kteří se na organizaci této tradiční pouti podílejí

.

Benešovská kapela KEKS zahraje v Netvořicích 21. srpna na zahradě u Sokolovny od 18:30 hodin.

Fanoušci se nemusí být případného nepříznivého počasí, v takovém případě se zábava přesune do sálu sokolovny.